11. NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2017 r.

Dzisiaj i do czwartku, podczas Oktawy Bożego Ciała
nie ma Nabożeństwa czerwcowego przed Mszą świętą wieczorną. Litanię do Serca Pana Jezusa śpiewamy podczas Procesji po Mszy świętej wieczornej. Po Oktawie Bożego Ciała Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 1730, natomiast w niedziele o godz. 1720.

W czwartek – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała
– podczas Mszy świętej wieczornej poświęcenie wianków
i błogosławieństwo dzieci.

W piątek o godz. 800 Msza święta
na zakończenie Roku Szkolnego.
Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców
i pracowników oświaty do wspólnego dziękczynienia Bogu.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte w te dni w porządku powszednim.

W najbliższy piątek Caritas Pallotyńska organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sandomierza.
W programie: rejs statkiem po Wiśle, Msza święta w nowym kościele księży pallotynów oraz zwiedzanie Starego Miasta. Zapisy w Biurze Caritas i kancelarii parafialnej.

Od 1 września 2017 roku rozpoczyna działalność
nowa Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Gagarina 19 (dotychczasowe Gimnazjum nr 2). Szkoła oferuje nauczanie
w trybie jednozmianowym i rozpoczyna współpracę ze szkołą językową English College. Będzie jedyną szkołą podstawową
w mieście, która oferuje bezpłatną naukę języka włoskiego
i rosyjskiego. W nowej szkole są tworzone klasy 4 i 7,
do których rekrutacja trwa tylko do jutra. Deklaracje można składać w sekretariacie szkoły codziennie od 730 do 1530.

W naszej radomskiej diecezji wspomnienie Błogosławionych Męczenników z okresu II wojny światowej
(w tym błogosławionych pallotynów: ks. Józefa
Jankowskiego SAC i ks. Józefa Stanka SAC)
obchodzimy 16 czerwca, a nie 12 czerwca.
Za błędną informację w zeszłym tygodniu – przepraszamy.
12 czerwca obchodzimy przeniesione z 11 czerwca wspomnienie św. Barnaby. 11 czerwca jest Święto Poświęcenia kościoła katedralnego w Radomiu.